Jedného dna mi volali kolegovia, že či by sme nenavštívili našich známych kamarátov v českej republike. Súhlasil som a po dohode s chovateľmi na českej strane sme naplánovali termín návštevy na 8.10.2021.

V deň “ D “ sme vyrazili s pánmi Stanko Peter, Stapinský Peter do Čiech. Počasie nám prialo a cesta ubehla rýchlo. Počas cesty sme prebrali, čo by bolo dobre v klube vylepšiť.

Prvá cieľová stanica bola u pána Mirka Martinku. Po príchode nás privítal a ako inak, hneď sme prešli ku králikom, na ktorých sme sa aj všetci veľmi tešili. Počas prehliadky sme videli pekné zvieratka, z ktorých sme si každý niečo priviezli domov. Po prehliadke nám Mirkova manželka prichystala veľmi chutný obed. Spolu sme posedeli a po obede vyrazili na druhu návštevu k pánovi Šťovíkovi Jirkovi.

Po privítaní sme sa presunuli kam inam ako ku králikom, odkiaľ sme si znova niečo priniesli domov. Jirková dcéra si neodpustila a nachystala nám veľkú misu chutných rezňov. Takže znova chutné jedlo. Po dobrom jedle a rozlúčení, sme nabrali smer na poslednú návštevu k pánovi Mirkovi Caha a Novákovi.

Sú ako jedna rodina, tak že sme boli spolu. Páni nám nachystali peknú prehliadku svojich králikov a opäť sme si niečo odniesli domov. Do tretice Mirek nachystal chutnú večeru bravčové na šampiónoch. Začínalo sa pomaly stmievať, tak po príjemnej debate a dobrej večeri, pri ktorej nás došiel pozrieť aj p. Linhard František, sme sa rozlúčili a vyrazili domov.

Cesta na slovensko bola opäť super. Rozoberali a debatovali sme o celodennom výlete a ani sme si neuvedomili, že už je polnoc, keď sme dorazili domov. Králiky dorazili v poriadku, tak že sme sa tešili z pekného stráveného dňa s dobrými priateľmi.

Touto cestou by som ešte raz chcel poďakoval priateľom z Česka a aj ich rodinám za skvele pohostenie a čakáme odplatu. Čo k tomu dodať ? Ako malo stačilo v tomto kovidovom čase, aby sme sa znovu mohli stretnúť, porozprávať sa a podeliť sa spoločne o svoje skúsenosti.

preds. klubu Vss Jozef Režoňa.

Návšteva u p. Martinka

Návšteva u p. Šťovíka

Návšteva u pánov Caha a Novák